heinvuud

Meist

Mina olen Piret, Heinvuudi mõte ja tegu. Käsitööga olen tegelenud hobikorras kogu oma elu, ent see päris leek läks põlema siis, kui asusin õppima käsitöötehnoloogiaid ja disaini. Panin tähele, et enim kõnetavad mind vineer ja spoon, mis kipuvad täispuidu kõrval tihti tahaplaanile jääma, ehkki on kordi loodust säästvamad. Leegist sai lõke ja õpingute lõppedes sain aru, et pean leidma endale loomingulise väljundi.

Nimi Heinvuud tuleneb minu perekonnanimest, mille eest saan tänada oma vanaisa, kes selle Hiiumaalt meile mandrile tõi. Heinvuudis hoolime väga loodusest ja väärtustame taas- ning uuskasutust. Oma töödes kasutan ära võimalikult palju erinevaid jääkmaterjale – vineerist puuoksteni. Mulle meeldib teha seinaskulptuure, anda vanale väsinud mööblile uus võimalus, maalida ja värvida, nokitseda ja olla loominguline. 

Kollektiivis on ka kaks neljakäpalist, kes küll valdavalt kodukontoris toimetavad: Labradoripoisil Ottol on mitu ametit – materjalijuht, hankespetsialist, disainer. Narvast pärit kassistent Milvi tegeleb peamiselt Otto töökvaliteedi järelvalvega.  

Olen õnnelik ja tänulik, et mul on võimalus tegeleda sellega, mida päriselt naudin, õppides iga päev midagi uut ning jagades seda meie inimestega. 

Aitäh